Ulusal / Uluslararası Pazarlama Stratejilerinin Geliştirilmesi, Projelendirilmesi, Yönetimi

STRATEJİ VE UYGULAMA

Pazarlama ( üretimden satış sonrası hizmete kadar olan süreç ) bir bütün olarak yönetilmesi zamandan ve bütçeden tasarruf, aynı zamanda yüksek verim sağlamaktadır. Uluslararası ölçekte, bir bütün olarak takip edilen pazarlama faaliyetlerinin başarılı yönetimi minimum bütçe ile maksimum değer üretilmesini sağlamaktadır.

Pazarlama olmadan ne satış yapılabilir, ne de olmayan bir satışın operasyonu yapılabilir. Firmanın ve ürünlerinin tanıtımını yapmak ve marka bilinirliğini artırmak için etkili bir Pazarlama Stratejisinin geliştirilmesi şarttır. Geleneksel pazarlama ve satış stratejileri ile pazara hükmetmek artık imkansızdır.

Stratejik Pazarlama kapsamında uluslararası marka yaratma ve sürdürülebilirliğinin sağlanması; Marka oluşturmak yalnızca reklam vererek algı yaratabileceğimiz bir süreç değildir. Stratejinin de bir parçası olarak görmek gerek. Hangi hedefe ulaşmak istiyorsak, o kapsamda tanıtımı, markalaşmayı, konumlandırmayı düşünmek gerekiyor. Başta marka sahibinin/şirketin ve markalaşma sürecini yönetecek ekibin vizyon sahibi olması gerekiyor. Maksimum değer üretebilmek, hedefe başarıyla ulaşabilmek için yol yordam bilmek gerek. Fark yaratacak stratejiler geliştirmek ve bu stratejileri uzmanca yönetmek gerek. Üretimden satış sonrasına kadar bir bütün olarak yönetilmesi gerekir.

En az yol yordam bilmek kadar hedef ülkenin kültürünü bilmek de çok önemlidir. Peter Drucker’ın , biraz yerlileştirmeye cüret edersem, kültür stratejiyi çiğ çiğ yer söylemini de unutmamak gerekir.

Marka demek ticari başarı demek, verimlilik demektir. Marka olmak daha yüksek fiyata satmak ya da benzer fiyata daha fazla müşteri kazanmak ve elde tutabilmektir. Marka bir değerdir.

Bilinçli ve stratejik markalaşma pazarlama sürecini doğru yönetmekle ancak mümkündü.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİİLETİŞİM

TASAM BGC TÜM ENDÜSTRİLERDE GENİŞ DENEYİME SAHİPTİR

SİZİNLE EN ALAKALI SEKTÖRLERİ KEŞFEDİN.

TASAM BGC TÜM ENDÜSTRİLERDE GENİŞ DENEYİME SAHİPTİR

SİZİNLE EN ALAKALI SEKTÖRLERİ KEŞFEDİN.

Sorularınız İçin Bize Yazın

7 + 10 =

Whatsapp +90 (536) 417 2777

E-posta corporate@tasambgc.com

T +90 (212) 635 6151 | F +90 (212) 532 5882

A Eski Ali Paşa Cd, No:20, Fatih, İstanbul

tasambgc.com